اجرای عایق پلی یورتان
آخرین مقالات

فواید استفاده از عایق حرارتی پلی یورتان در مناطق مرطوب و جنگلی

عایق پلی یورتان شمال

 در دنیای امروز، ساختمان سازی مانند گذشته نیست. امروزه از امکانات و تجهیزات بسیاری که بعضا بسیار پیشرفته هستند در در صنعت ساختمان استفاده می شود. مناطق شمال کشور جزء نواحی مرطوب و جنگلی به شمار می آیند. بنابراین نیاز است تا از عایق حرارتی پلی یورتان در سقف های خانه ها استفاده شود. عایق پلی یورتان شمال از بهترین انتخاب هاست.

استفاده از امکانات پیشرفته در ساخت ساختمان ها به رفاه حال افراد کمک می کند. عایقی که بتواند از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری کند در نواحی پر بارش بسیار اهمیت دارد. بنابراین باید از عایق های حرارتی بهره برد. در این صورت است که سازه در این نواحی مرطوب دچار صدمه نمی شود. در این مقاله قصد داریم تا در مورد عایق پلی یورتان شمال سخن بگوییم. پس لازم است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع عایق بندی

 زمانی که عایق بندی ساختمان را مورد بحث قرار می دهیم، اذهان بیشتر به سمت عایق رطوبتی متوجه می شود. زیرا در بیشتر ساختمان ها مقصود این است تا از ورود رطوبت به درون ساختمان جلوگیری شود. لازم است بدانید که عایق کاربردهای متعددی دارند. این عایق ها تنها در یک مورد برای ممانعت از داخل شدن نم و رطوبت استفاده می شوند. عایق پلی یورتان شمال موضوع بحث این مقاله است.

 

انواع عایق بندی

 

انواع معمول عایق‌بندی ساختمان در شمال

  • عایق حرارتی
  • عایق رطوبتی
  • عایق صوتی

 همه این عایق ها در ساختمان های شیک و جدید بسیار کاربرد دارند تا سبب آسایش ساکنین شوند. عایق پلی یورتان شمال، یکی از بهترین عایق ها در مناطق پر بارش است.

 چرایی عایق کاری یک ساختمان در شمال

در مورد عایق هایی که در بالا برشمردیم عللی وجود دارد تا افراد مشتاق استفاده از آن ها شوند. برای مثال عایق بندی ساختمان در شمال سبب می شود تا رطوبت به بخش های داخل ساختمان وارد نشود. در این صورت است که طراحی داخلی و نما با مشکل مواجه نمی شود. در مناطق شمالی کشور رطوبت هوا بسیار بالا است. همچنین باران های فراوانی در طول یک سال اتفاق می افتد. به همین سبب است که عایق رطوبتی یک نیاز مهم در این نواحی پر بارش است.  استفاده از عایق پلی یورتان شمال لازم است.

عایق صوتی در ساختمان های جدید و معماری های مدرن اجرایی است. خریداران هنگام خرید ویلا به این مورد بسیار توجه دارند و یعنی اگر در ویلایی، عایق صوتی به کار رفته باشد برای شخص خریدار بسیار جذاب به نظر می آید. شهرهای شمالی بسیار گردشگر پذیر هستند. در فصل تابستان افراد گردشگر زیادی به این شهرها می روند. به همین دلیل است که یک سازه عایق صوتی برای جلوگیری از انتقال صداها بسیار مناسب است. عایق پلی یورتان شمال بسیار مناسب است.

 

 چرایی عایق کاری یک ساختمان در شمال

 

 استفاده از عایق حرارتی نیز مزایای بیشماری دارد. این عایق می تواند به شکلی مناسب در مناطق سرد پر بارش از هدر رفت انرژی جلوگیری کند. در نتیجه با بهره گیری از این عایق خانه هایتان گرم می ماند. با استفاده از این عایق مصرف انرژی کمتر می شود و هزینه های مصرفی کمتر می شود. عایق پلی یورتان شمال از این نظر عالی است.

سخن آخر

 عایق های رطوبتی رطوبت گریز هستند و نفوذ رطوبت و نم در آن ها صفر است. در قدیم از قیر برای عایق کردن پشت بام ها به منظور جلوگیری از رطوبت استفاده می کردند. اما امروزه از روش های جدیدتری استفاده می کنند. استفاده از ایزوگام یکی از موارد جایگزینی قیر بود. سقف و دیواره های آزاد ساختمان را به راحتی با ایزوگام عایق می کنند. لازم است بدانید ایزوگام در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است. ایزوگام می تواند در این زمینه احتیاجات بشر را به خوبی مرتفع سازد.

 البته امروزه در ساختمان های نوساز از عایقهای نانو استفاده می شود. عایق کردن ساختمان ها در شمال با نانو سبب می شود تا بدنه و نما در ساختمان سالم بماند. این کار را بر روی نما و سقف انجام می دهند. پوشش آببند پلیمری به این منظور به کار می رود. عایق رطوبتی از پیش ساخته شده نیز از مدل های جدید برای ساختمان های شمال کشور است. عایق ها از مواد پلیمر پلی اتیلن ساخته می شوند. این عایق ها به خوبی انعکاس دهنده حرارت هستند و به عنوان یک عایق حرارتی به شمار می آیند. هولدینگ کاج طلایی آفاق تولید کننده انواع عایق ها می تواند  شما را در اجرای عایق بندی یاری رساند. عایق پلی یورتان شمال، یکی از خدمات این مجموعه است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
چرا استفاده از کف‌پوش‌های صنعتی مهم است؟

چرا استفاده از کفپوش‌های صنعتی مهم است؟

محیط‌های صنعتی یکی از پرتنش‌ترین محیط‌ها در حوزه‌های کاری مختلف به‌حساب می‌آیند. سطح کف این …

بیشتر بخوانید
چرا باید از پوشش ضدحریق استفاده شود؟

چرا باید از پوشش ضدحریق استفاده شود؟

پوشش ضدحریق یکی از استانداردترین روش‌ها برای جلوگیری از حریق و آتش‌سوزی است که مورد …

بیشتر بخوانید
پوشش ضدحریق چه مزایایی دارد؟

پوشش ضدحریق چه مزایایی دارد؟

مزایای پوشش ضدحریق در بسیاری از صنایع بسیار زیاد است. یکی از صنایعی که این …

بیشتر بخوانید
بهترین پوشش‌های ضدحریق مربوط به چه برندی می‌باشد

بهترین پوشش‌های ضدحریق مربوط به چه برندی می‌باشد

امروزه از پوشش‌های ضدحریق در صنعت ساخت‌وساز و حتی زندگی روزمره استفاده بسیار زیادی می‌شود. …

بیشتر بخوانید