نمایشگاه دائمی

تهران، الهیه، خیابان خالقی، کوچه آریا

مشاوره رایگان

02126201697 – 09192054617

کفسازی

کفسازی (Building flooring) برای مثال کف سازی بتنی یعنی اجرای سطوحی هموار و مناسب برای تردد راحت افراد و وسایل مورد نیاز. اما در کف سازی باید ضمن دوام و زیبایی سطح مورد نظر حتماً استانداردهای ایمنی را هم رعایت کنید. زیرا کف سازه های بتنی و فلزی نقش مهمی در کاربرد ساختمان دارد. از این رو ما در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق در زمینه اجرای کفسازی و سایر عایق های حرارتی_ صوتی پلی یورتان پاششی بهترین متریال را در اختیارتان قرار می‌دهیم. همچنین با فروش پوشش های صنعتی پلی یوریا، پوشش های معدنی ضد حریق سازه و کفپوش های صنعتی‌ باکیفیت ترین عایق کاری و کفسازی را انجام می‌دهیم. ما نه تنها کف سازی فضاهای داخلی ساختمان مثل آشپزخانه، اتاق خواب‌ها و راهروها را با کیفیت عالی اجرا می‌کنیم. بلکه کادر مجرب کاج طلایی آفاق می‌تواند کف سازی پیاده روها، سالن های ورزشی و غیره را با تضمین کیفیت انجام دهند. در واقع ما با سابقه 15 ساله مدیران در صنعت ساختمان و پلیمر، تیم KTA را از سایر شرکت‌ها متمایز کرده‌ایم. تیم KTA با ارزش آفرینی به پروژه و بکار بردن نیروهای متخصص و فنی در فروش مصالح کف سازی و اجرای انواع عایق کف مثل کف سازی بتنی احساس امنیت را به مشتریان خود می‌دهد.

روش اجرای کفسازیروش اجرای کفسازی

کفسازی سطوح مختلف باید طوری انجام شود که به غیر از زیبا سازی بتواند تحمل وزن لوازم، تردد افراد و اجرای مصالح دیگر ساختمانی را داشته باشد. عمدتاً مصالحی که برای زیر سازی و کف سازی به کار می‌رود باید تا حد ممکن مانع از لغزش شود. همچنین عایق خوبی برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت و تبادل صدا باشد. مهم‌تر اینکه به راحتی تمیز شود و پایداری خوبی در برابر نفوذ حشرات و میکروب‌ها داشته باشد. علاوه بر این باید کف سازی در برابر حریق و حرارت‌های بالا استحکام بالایی از خود نشان دهد.

کفسازی

انواع کفسازی بر اساس محل

اگر چه کفسازی باعث راحتی و زیبایی سطوح مختلفی در داخل و خارج ساختمان می‌شود. ولی برای کف سازی محل های مختلف باید به موقعیت محل و نوع خاک آن توجه داشته باشید. به همین علت کف سازی از لحاظ محل مورد نظر به شیوه‌های مختلفی اجرا می‌شود که در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها می‌پردازیم.

کفسازی بر روی خاک

کفسازی بر روی خاک

از آنجایی که خاک حالت ناپایداری دارد و به راحتی آب را به سمت خود جذب می‌کند. به همین علت کف سازی روی خاک مثل انواع کف سازی خیابان باید استحکام بالایی در برابر نم و رطوبت داشته باشد. چنانچه لایه‌های زیر کف سازی شیب داشته باشد به طور حتم کیفیت فرآیند کف سازی دچار افت می‌شود و هزینه‌های شما تلف خواهد شد. پس باید قبل از مرحله کف سازی حتماً مرحله زیرسازی را انجام دهید.

کفسازی بین طبقات

اجرای عملیات کف سازی و تعیین ضخامت کف سازی طبقات شامل ۲ مرحله است. یکی زیر سازی سطح و دیگری فرش کردن کف ساختمان با کاشی، سرامیک، سنگ و موزائیک.

کفسازی

کفسازی روی زمین خشک

برای کف سازی روی زمین خشک که هیچ نوع نم و رطوبتی ندارد باید ابتدا یک لایه بتن به ضخامت ۱۰ سانتی‌متر در کف ریخته شود. سپس با کمک ویبره سطح مورد نظر را کاملاً صاف و یکدست کنید. در نهایت می‌توانید مطابق با سلیقه خود روی بتن را با مصالح دیگری مثل موزائیک، پارکت، سرامیک و غیره پوشش دهید.

کف سازی روی زمین نیمه خشک

کف سازی روی زمین نیمه خشک

در کف سازی زمین‌هایی که نیمه خشک هستند باید ابتدا به ضخامت ۲۵ سانتیمتر بلوکاژ انجام شود‌. در مرحله باید بعد از آرماتوربندی کف سوله به اندازه ۱۰ سانتیمتر بتن روی سطح بریزید. سپس سطح مورد نظرتان را با استفاده از ملات سیمان پوشش دهید تا سطح هموار و یکنواختی به دست آید. البته این کار به عیار بتن کف سازی بستگی دارد. در نهایت روی بتن خشک شده هر متریال زیبا و مقاومی مثل پارکت، سرامیک، سنگ و غیره به کار ببرید.

سخن پایانی

همیشه قبل از کفسازی فضاهای داخلی و یا خارجی ساختمان عایق کاری سطح را فراموش نکنید. زیرا استفاده از عایق های رطوبتی از نفوذ نم و رطوبت به روی کفسازی جلوگیری می‌کند. در نتیجه مقاومت مصالح به کار رفته در کف ساختمان بالا می‌رود. همچنین سال‌ها زیبایی کف ساختمان پایدار می‌ماند و هیچ گاه دچار شکستگی و پوسیدگی نمی‌شود. برای انجام این کار ما در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق مرغوب ترین و پیشرفته ترین عایق های رطوبتی را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین با تامین بهترین عایق های پلی یورتان، کفپوش های صنعتی و سایر مصالح مورد نیاز برای کف سازی، ساختمان شما را ایمن سازی می‌کنیم. ضمن اینکه پرسنل مجرب ما برای اجرای کف سازی خدمات باکیفیتی را در اختیارتان قرار می‌دهند.