logo header

عصر صنعت گرمایش و تهویه مطبوع ، در حال حاضر پویا می باشد. با این حال کانال های توزیع هوا یک جزء حیاتی در سیستم تهویه مطبوع از سال ۱۹۰۰ باقی ماندند.

عوامل متعددی برای متحول کردن سیستم تهویه مطبوع معرفی شدند. مصرف انرژی به صورت روزافزون ادامه دارد و در نتیجه تقاضا برای یافت راه حل های کاهش انرژی شدت یافته است. نیاز به داشتن هوای مطبوع در داخل سازه به طور فزاینده ای رایج شده است.سرعت در ساخت و ساز به یک دارایی با ارزش تبدیل گشته که باید در نظر داشت فضای کف و سقف سازه به یک مقدار فشار هوا نیاز دارند.

انواع کانال های KTA PU Air Duct

پنل عایق پلی ایزوسیانورات

این پنل ها بدون فیبر و هسته عایق با ترموست پلی ایزوسیانات سخت با عملکرد بالا که با فویل آلومینیومی در هر دوطرف مواجه شده اند. فویل آلومینیومی با پوشش های پلیمری ضد خوردگی پوشیده شده اند.

کانال عایق شده PIR یا کانال پلی اورتان پیش ساخته به دلیل وزن بسیار سبک نیاز کمتری به آهن آلات، ساپورت، فلنج و … دارند و مقاومت بالا در برابر آتش سوزی (کندسوز)، سرعت بسیار بالا در نصب و اجرا (حدود ۱۰ برابر بیشتر از ورق های گالوانیزه)، قابلیت تبدیل به اندازه و ابعاد گوناگون، قابلیت استفاده در تمامی نقاط آب و هوایی کشور و … از مهمترین ویژگی های کانال های نسل جدید به شمار می آیند.
این شرکت علاوه بر تأمین کالا با تمامی متعلقات و لوازم جانبی آن، ساخت، نصب و اجرای کانال های از پیش عایق شده پلی اورتان (کانال هوای پیش ساخته) را تمامی نقاط کشور بر عهده می گیرد. شایان ذکر است این شرکت، مجری بسیاری از پروژه های ملی و عظیم در سطح کشور بوده که در بخش رزومه نیز به آن ها اشاره گردیده است.

 

پنل عایق پلی یورتان

این پنل ها بدون فیبر و هسته عایق با ترموست پلی ایزوسیانات سخت با عملکرد بالا که با فویل آلومینیومی در هر دوطرف مواجه شده اند. فویل آلومینیومی با پوشش های پلیمری ضد خوردگی پوشیده شده اند.

 

 

پنل پوشش ضد میکروب

از میکروارگانیسم ها که در هوایی که ما تنفس میکنیم موجودند نمی توان چشم پوشی کرد. میکروارگانیسم ها مانند باکتری ها ، قارچ ها و جلبک ها میتوانند مضر یا باعث بوجود آمدن بوی ناخواسته،  لکه ها و بیماری های عفونی شوند. اینها در هوا موجودند و به راحتی می توانند از شخصی به شخص دیگر منتقل شوند.

صنعت HVAC به یک در نظر گیرنده ی روز افزون کیفیت هوایی که از داخل کانال ها وارد سازه می شوند شده است.پوشش بهداشتی برای کانال های هوا برای استفاده در مکانهایی مانند مطبخ ها، درمانگاه ها ، مدارس و بیمارستانها که محدود کردن رشد باکتری بسار مهم است طراحی شده است. علاوه بر این این موضوع در مناطق بسیار مرطوب که رشد باکتری چند برابر است ممکن است خیلی مهم باشد.

KTA Air Duct- Eco Panel از قطعات و کانال هایی که با فناوری نوآورانه ضد میکروبی پوشیده شده ساخته شده است که در برابر کپک ، باکتری ، قارچ و جلبک مقاوم است.

این پنل ها بدون فیبر و هسته عایق با ترموست پلی ایزوسیانات و پلی یورتان سخت با عملکرد بالا و بر پایه آب هستند که با فویل آلومینیومی از یک طرف و طرف دیگر با آلومینیوم نرم مواجه شده است. هر دو طرف فویل آلومینیومی با تکنولوژی پوشش های نقره یونیزه  ضد باکتری پوشیده شده اند.

کانال ها توسط پوشش ضد باکتری، آلومینیوم سبز رنگ وپروفیل پلیمر و مواد چسبنده می توانند به هم متصل شوند تا یک سیستم کانال تهویه مطبوع از پیش عایق شده که از رشد باکتری جلوگیری میکند را خلق کنند.

 

ویژگی ها KTA Air Duct:

 

مزایای فناوری KTA Air Duct :

 

 

جدول مقایسه کانالهای نسل جدید (KTAPU Air Duct ) با کانالهای نسل قدیم (گالوانیزه)

 ویژگی ها کانال های از پیش عایق شده ی پلی یورتان دو طرف برجسته کانال های از پیش عایق شده ی پلی یورتان یک طرف برجسته یک طرف صاف  کانال های گالوانیزه با عایق
صرفه جویی در انرژی ۲۵% ۲۵% ۰
ذخیره سازی انرژی بالا ۸۶% ۸۶% ۰
مقاوم در برابر آتش مقاوم در برابر آتش (کلاس صفر آتش نشانی ) مقاوم در برابر آتش (کلاس صفر آتش نشانی ) اشتعال پذیر
ضریب هدایت گرمایی بسیار پایین k=0.01 بسیار پایین k=0.01 K=0.034
آنتی باکتریال  

برای مصارف عمومی

آنتی باکتریال- دارای یون نقره- مناسب مصارف بیمارستانی و آزمایشکاهی  

محل رشد قارچ و باکتری

وزن کانال بسیار سبک

( یک هفتم گالوانیزه )

بسیار سبک

( یک هفتم گالوانیزه )

آکوستیک صدا db 20 db 20 ۰
سرعت ساخت و ساز بسیار سریع و آسان ( ۱۰ برابر بیشتر از گالوانیزه ) بسیار سریع و آسان ( ۱۰ برابر بیشتر از گالوانیزه ) بسیار کند و زمان بر
عمر و دوام کیفیت نامحدود نامحدود محدود
سازگاری با محیط زیست دارد دارد دارد
آب بندی کامل کانال ۱۰۰% ۱۰۰% ۸۰%
قابلیت رنگ پذیری دارد دارد ندارد
تولید گازهای سمی به هنگام آتش سوزی ندارد ندارد عایق مربوطه دارد