نمایشگاه دائمی

تهران، الهیه، خیابان خالقی، کوچه آریا

مشاوره رایگان

02126201697 – 09192054617

بتن ریزی

بتن ریزی (Concreting) یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین عملیات در صنعت ساختمان سازی و فعالیت‌های عمرانی است. اصولاً فرآیند بتن ریزی طی ۷ مرحله انجام می‌شود پس اجرای صحیح این ۷ مرحله تأثیر زیادی در کیفیت سازه های بتنی دارد. به همین علت ما در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق سعی کرده‌ایم با اجرای بتن ریزی صحیح و اصولی به همراه اجرای سایر عایق های حرارتی_ صوتی پلی یورتان پاششی مقاومت سازه های بتنی را تا حد زیادی افزایش دهیم. البته ما با اجرای پوششهای صنعتی پلی یوریا، پوششهای معدنی ضد حریق سازه و کفپوش های صنعتی‌ گامی بزرگ در راستای ارتقای دوام و ماندگاری سازه های مختلف برداشته‌ایم. همچنین خدمات خود را در کمترین زمان و مناسب ترین قیمت به مشتریان گرامی در سراسر کشور ارائه‌ می‌دهیم.

بتن ریزی چیست؟

بتن ریزی یک فرآیند مقاوم سازی است که برای اهداف ساختمانی و عمرانی به کار می‌رود. پس هیچ محدودیتی در مورد استفاده از بتن در سازه های مختلف وجود ندارد. اما برای اجرای آن باید بتن درون قالب های مخصوصی ریخته شود. پس این روش یکی از حساس ترین عملیات های عمرانی است که طی ۷ مرحله باید انجام شود. زیرا مراحل اجرای بتن ریزی فونداسیون، سقف، کف و غیره طبق استانداردهای کشور نقش بسزایی در کیفیت سازه های مختلف دارد این مراحل عبارتند از:

  1. آماده سازی یا همان قالب بندی
  2. اختلاط
  3. انتقال
  4. اجرای عملیات
  5. تراکم
  6. پرداخت
  7. عمل آوری

بتن ریزی چیست؟

مزایای بتن ریزی

همیشه برای فعالیت‌های مختلف عمرانی به خوبی بتن ها را بشناسید. چون بتن به چند شکل متنوع مثل بتن ساده، بتن با مقاومت نرمال و بتن با مقاومت بالا موجود است. از طرفی در ساخت و سازهای مختلف از بتن با مقاومت‌ سریع، بتن با عملکرد بالا و بتن های دیگر استفاده می‌شود. بنابراین هر کدام از بتن ها مزایای بی‌شماری دارند. پس خوب است در ادامه با برخی از این مزیت‌ها آشنا شوید.

مقاومت فشاری بالا

برای کارهای عمرانی بتن می‌تواند مقاومت فشاری بالایی از خود نشان دهد. چون کمتر از مصالح دیگر دچار هوازدگی و فرسایش می‌شود. البته غالباً برای افزایش مقاومت فشاری بتن ساختمان از میلگردهای فشاری هم استفاده می‌شود.

شکل پذیری

بتن به علت شکل خمیری که دارد از فرم پذیری بالایی برخوردار است. پس به راحتی درون قالب ریخته می‌شود و بر هر شکل دلخواهی درمی‌آید. البته از بتن آهکی برای کف و طاق‌ها بیشتر استفاده می‌شود.

نزدیک بودن ضریب انبساط حرارتی فولاد و بتن

از آنجایی که فولاد دارای ضریب انبساط ۱۰×۱۰-۶ و بتن دارای ضریب انبساط ۷×۱۰-۶ تا ۱۲×۱۰-۶ برای هر درجه سانتی‌گراد در متر مکعب است‌. پس نتیجه می‌گیریم که ضریب انبساط میان این دو عنصر اختلاف بسیار کمی دارند. در نتیجه چسبندگی خوبی بین فولاد و بتن در دماهای عادی ایجاد می‌شود.

ساخت سازه های ضد زلزله

یکی دیگر از مزیت‌های مهم بتن ریزی ساختمان امکان ساخت بناها و سازه های بتنی مختلف با کمک بتن مسلح است. حتی برای ساخت ساختمان های مقاوم در برابر زلزله می‌توانید از بتن های مسلح با اجرا و طراحی صحیح استفاده کنید.

مزایای بتن ریزی

عایق حرارتی و صوتی

امروزه از بتن پوک یا همان بتن پوشالی به عنوان یک مصالح مدرن جهت اجرای عایق های حرارتی و صوتی استفاده می‌شود. در این میان بتن شیشه ای و بتن هوا داده شده یک عایق حرارتی به شمار می‌آیند.

قابل پمپاژ بودن

هیچ نگران بتن ریزی سقف در محل‌های غیر قابل دسترس نباشید. چون شما با کمک بتن پمپ شده می‌توانید هر سطح دور از دسترسی را به راحتی بتن ریزی کنید.

استفاده چند باره از قالب

چون بتن بعد از خشک شدن از قالب بندی جدا می‌شود. پس می‌توانید چندین بار از قالب های بتن ریزی از جنس آجری، پلاستیکی و حتی قالب های آلومینیومی و چوبی در ساخت سازه های بتنی استفاده کنید.

دوام بالا

با گذشت زمان یقیناً بتن مقاومت زیادی پیدا می‌کند. پس هر چقدر از زمان گیرش بتن ها مانند بتن مکیده بگذرد بتن عمر طولانی‌تر و استحکام بیشتری به دست می‌آورد.

عدم نیاز به تعمیر

هیچ گاه بتن ریزی ساختمان به طور مداوم نیاز به تعمیر و بازسازی ندارد. حتی در این میان بتن نفوذپذیر یا بتن متخلخل طول عمر بالایی از خود نشان می‌دهند.

ارزان و قابل دسترس بودن مصالح

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از بتن در دسترس بودن تمام مواد تشکیل دهنده آن یعنی آب، سنگدانه و از همه مهم‌تر سیمان است. به همین دلیل قیمت بتن ریزی نسبت به سایر مصالح ساختمانی مثل میلگرد و آهن نرخ پایین‌تری دارد.

مقاوم در برابر آتش سوزی

بتن در مقابل حرارت های بالا مقاومت خوبی دارد. پس در یک آتش سوزی ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد معمولاً فولادی که توسط بتن به اندازه ۲/۵ سانتیمتر پوشش داده شده است حدود ۱ ساعت طول بکشد تا دمای فولاد به ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

سخن پایانی

بیشتر افراد بتن را یکی از مقاوم ترین و بادوام ترین مصالح ساختمانی می‌شناسند. چون بتن جزو مواد کامپوزیت است که از سیمان پرتلند ساخته می‌شود. از این رو فرآیند بتن ریزی برای مقاومت سازی ساختمان و خانه‌ها، خیابان‌ها، بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها و غیره کاربردهای زیادی دارد. پس اگر برای پیشبرد صنعت ساخت و ساز و اجرای کفسازی به دنبال بتن های متراکم شده با غلتک، بتن آسفالت، بتن مسلح RCC، بتن مخلوط آماده، بتن طرح دار و سایر بتن های دیگر هستید ما می‌توانیم در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق کنار شما باشیم‌. همچنین با تامین مرغوب ترین بتن و اجرای مناسب ترین خدمات بتن ریزی، مقاوم ترین سازه را برایتان بنا کنیم.