نمایشگاه دائمی

تهران، الهیه، خیابان خالقی، کوچه آریا

مشاوره رایگان

02126201697 – 09192054617

اجرای آببندی

اجرای آببندی (Implementation of sealing) به روش های مختلفی صورت می‌گیرد. ولی اصولاً روش‌هایی قابل قبول هستند که سرعت اجرای آن‌ها بالا است و با کمترین نیروی کار انجام می‌شود‌. همچنین هزینه خرید و قیمت اجرای آن پایین باشد. به همین منظور ما در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق سعی کرده‌ایم اجرای آببندی و اجرای سایر عایق های حرارتی_ صوتی پلی یورتان پاششی و پوششهای صنعتی پلی یوریا را در کمترین زمان و با پایین ترین قیمت انجام دهیم. همچنین در اجرای پوشش های معدنی ضد حریق سازه و کفپوش های صنعتی‌ مرغوب ترین متریال را به کار بگیریم. تخصص تیم KTA در زمینه محاسبات فنی مهندسی عایق های حرارتی، صوتی و پوششهای آببند و ضد خوردگی می‌باشد. تیم فنی مهندسی KTA با محاسبه جداره های داخلی و خارجی، بهترین روش محصول را برای آببندی پروژه انتخاب و اجرا می‌کند.

معرفی اجرای آببندی

آببندی فرآیندی است که با کمک آن سطوح مختلف و یا اشیاء متنوع در برابر نفوذ نم، رطوبت و آب مقاوم سازی می‌شوند. به طوری که در هر شرایط خاصی در محیط های مرطوب ساختار آن‌ها حفظ می‌شود‌. البته موادی که بر آببندی کردن سطوح مختلف به ‌کار می‌روند متفاوت هستند. گاهی اوقات‌ این مواد آببند به صورت مایع تولید می‌شوند و برخی دیگر به صورت جامد یا پودری هستند. پس انتخاب مناسب ترین ماده برای آببندی بسیار حائز اهمیت است. البته این امر به شرایط محیطی اجرای عایق های رطوبتی و میزان بودجه شما هم بستگی دارد. ولی برای اجرای یک آببندی اصولی و ماندگار بهتر است با روش های مختلف آببندی آشنا شوید.

معرفی اجرای آببندی

اجرای آببندی با قیرگونی

یکی از قدیمی ترین روش های آببندی سطوح مختلف خصوصاً پشت بام ها استفاده از قیرگونی است. در این روش ابتدا باید زیرسازی سطح را هموار و یکدست کنید. سپس به صورت لایه‌ای ابتدا گونی‌های پشمی را برش دهید و با احتیاط قیر داغ را روی گونی‌ها بریزید. اجرای آببندی به روش قیرگونی بسیار زمان‌بر و خطرناک است.

لایه قیر گونی چند منظوره

لایه قیرگونی چند منظوره یک ماده مقاوم شبیه به قیر است که حالت چسبناکی دارد. اما این نوع عایق کاربرد آسان‌تری دارد و بیشتر برای آببندی ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی استفاده می‌شود.

اجرای آببندی با ایزوگام

رایج ترین روشی که برای آببندی سطوح مختلف به کار می‌رود استفاده از ایزوگام است. برای اجرای ایزوگام باید یک طرف لایه های ایزوگام با کمک مشعل نرم شود و سریعاً به سطوح مختلف بچسبد. این روش برای آببندی پشت بام، آببندی سرویس بهداشتی، آببندی استخر و غیره شیوه مناسبی به حساب‌ می‌آید. ولی چون لایه های ایزوگام به صورت یکپارچه اجرا نمی‌شوند پس گاهی اوقات از درز ایزوگام‌ها رطوبت و آب نفوذ می‌کند.

آببندی با مصالح آب بند سیمانی

پوشش های سیمانی که برای آببندی سطوح مختلف به کار می‌روند دارای ترکیباتی از ماسه، مواد معدنی و مقداری مواد آلی و سیلیس هستند. این عایق رطوبتی در بین پیمانکاران زیاد مورد استقبال قرار گرفته است. چون برای آببندی با مصالح آب بند سیمانی تنها کافیست مقداری از پودر آب بند سیمانی را با کمی آب مخلوط کنید. سپس به صورت سریع و راحت روی سطح مورد نظرتان بپاشید. ولی متأسفانه این محصول آببند انعطاف‌پذیر نیست به همین دلیل بیشتر برای آب بندی فونداسیون و لایه های زیر زمینی به کار می‌رود.

آببندی با آسفالت پلاستیکی

یکی دیگر از عایق های رطوبتی که بیشتر برای عایق بندی پشت بام سازه های تجاری به کار می‌رود آسفالت پلاستیکی است‌. چون این محصول انعطاف‌پذیری بالایی دارد و بسیار سخت است. در نتیجه مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد دارد و در برابر نفوذ بخار آب مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. البته باید برای اجرای آببندی آسفالت پلاستیکی شرایط دمایی به اندازه‌ای باشد که این عایق بعد از ۳ تا ۴ ساعت خشک و سخت شود.

معرفی اجرای آببندی

آب بند ترموپلاستیک

آب بند ترموپلاستیک از جمله عایق های رطوبتی فوق‌العاده است که طول عمر بسیار زیادی دارد. برای اجرای این نوع آببند باید عملیات گرمادهی به طرز صحیحی انجام شود تا ترموپلاستیک به حالت نیمه جامد دربیاید. از این رو آببند ترموپلاستیک گزینه بسیار عالی برای عایق کاری ورق‌ها و پانل‌ها به حساب می‌آید. چون در ترکیبات آببند ترموپلاستیک مواد الاستومری وجود دارد. در نتیجه به غیر از آببندی می‌تواند سطوح مختلف را در برابر ضربات و فشارهای محیطی انعطاف‌پذیر و مقاوم سازد.

عایق پلی یورتان

اما یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین‌ مصالح آببند عایق های پلی یورتان هستند. این نوع پوشش های پلیمری به طور عمیق به تمام منافذ و درزهای سطوح مختلف نفوذ می‌کند. سپس سطح هموار و یکنواختی را بدون هیچ درزی به وجود می‌آورد. بنابراین غشای پلی یورتان در اجرای‌ آببندی بتن، دیوار، سقف، کف و غیره می‌تواند تمام ترک‌ها و سوراخ‌ها را پر کند. از آنجایی که ظرفیت جذب آب در عایق های پلی یورتان پایین است پس‌ تحت هر شرایط آب و هوایی به صورت ضد آب عمل می‌کند. همچنین مقاومت خوبی در برابر روغن‌ها، مواد شیمیایی و حتی مواد شوینده از خود نشان می‌دهد. اجرای آببندی با پلی یورتان یا به صورت پاششی است و یا به شکل تزریقی انجام می‌شود. به این صورت که فوم پلی یورتان با کمک تفنگ اسپری روی محل مورد نظر پاشیده می‌شود.

سخن پایانی

از آنجایی که رطوبت به مرور زمان باعث از بین رفتن سازه های فلزی و بتنی می‌شود. همچنین آسیب دیدگی‌ها و خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار می‌آورد. پس برای آب بندی‌ و بالا بردن طول عمر سازه باید به دنبال نوعی مصالح مدرن برای اجرای آببندی باشید. اگر عایق آببندی شما کیفیت لازم را نداشته باشد مطمئناً باید هر ساله سازه خود را بازسازی و ترمیم کنید. در صورتی که شناخت زیادی روی عایق های آببند جدید و نحوه اجرای آن‌ها ندارید می‌توانید با کارشناسان فروش ما در گروه صنعتی کاج طلایی آفاق تماس بگیرید. ما در این مجموعه ضمن فروش مرغوب ترین عایق های پلی یورتان، کفپوش های صنعتی و سایر آب بندهای پیشرفته خدمات اجرای عایق های رطوبتی، صوتی و حرارتی را هم ارائه می‌دهیم.