اجرای عایق پلی یورتان
آخرین مقالات

قیمت فوم پلی یورتان

قیمت فوم پلی یورتان

قیمت فوم پلی یورتان – امروزه با توجه به سنگینی وزن و مساحت زیاد ساختمانان و سازه‌ها انرژی، منابع و هزینه‌های زیادی صرف آنان می‌گردد. استفاده‌ی بیش از حد از این منابع علاوه‌بر خطرات زیستی مانند گرمایش زمین و… هزینه‌های گزافی به دنبال دارد. در اتحادیه اروپا، بیش از 40 درصد انرژی مبتنی بر سوخت های فسیلی و از این رو انتشار CO2 با گرمایش و سرمایش ساختمان ها ارتباط دارد.

باتوجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، با تولید انبوه فوم و عایق ‌های پلی یورتان می‌توانیم هدررفت انرژی را کم‌تر کنیم. قیمت آن در کشورهای مختف بر اساس شرایط جوی متفاوت است. در ادامه شرکت مهندسی کاج طلایی آفاق به این مبحث خواهد پرداخت.

 

تعریف فوم پلی یورتان

فوم پلی یورتان حاوی یک جزء است که با رطوبت هوا پخت می‌شود، در حین پخت منبسط می‌گردد و به‌صورت عایقی نیمه سفت‌وسخت برای نصب، تزریق تبدیل می‌شود. فوم‌های پلی یورتان انعطاف‌پذیر هستند و عمدتاً برای مونتاژ درها و پنجره‌ها، پرکننده‌ی حفره‌ها، عایق‌های صوتی و حرارتی، عایق‌های ضد آب و حریق استفاده می‌شوند.

عایق های پلی یورتان با رطوبت هوا به‌سرعت واکنش نشان می‌دهد و پس از استفاده منبسط می‌شود. پلی یورتان به دلیل قدرت چسبندگی بالا به‌خوبی روی سطوح اعمال می‌شود. فوم‌های پلی یورتان و همین‌طور پوشش های پلی یوریاباتوجه به نوع، کاربرد و نحوه‌ی اجرا قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. در ادامه به بررسی قیمت فوم پلی یورتان خواهیم پرداخت.

 

قیمت فوم پلی یورتان بر اساس انواع آن

فوم پلی یورتان براساس نحوه‌ی استفاده

فوم با نی: متدوال‌ترین نوع فوم دربازار است. قیمت فوم پلی یروتان با نی بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. این فوم با دستگاه نی که به همراه هر قوطی عرضه شده است استفاده می‌شود. به دلیل درصد انبساط بالا برای پر کردن حفره های وسیع از فوم پلی یورتان با نی استفاده می‌گردد.

فوم با پیستول: این فوم پلی یورتان با پیستولی مخصوص استفاده می‌شود. قیمت فوم پلی یورتان با پیستول نسبتا گران است در نتیجه این محصول مشتریان خاص خودش را دارد. ترجیح داده می‌شود حفره های نسبتاً باریک را به دلیل درصد انبساط پایین، فوم با پیستول پر کند.

پلی-یورتان فوم

قیمت فوم پلی یورتان بر اساس کاربرد آن

 • عایق های پلی یورتان جهت پرکردن حفره‌ها
 • عایق حرارتی به علت فوم سفت و سخت برای حریق ترجیح داده می‌شود.
 • فوم‌های چسبنده: این فوم ها به دلیل دارا بودن درصد انبساط بسیار دارای خاصیت چسبندگی هستند.
 • عایق صدا: از قوم پلی یورتان برای پر کردن حفره های بین مصالح مورداستفاده جهت عایق صدا، پرکردن حفره های در و پنجره و… استفاده‌می‌گردد. قیمت فوم پلی یورتان عایق صدا با توجه به کاربردش مناسب است.
 • عایق آب: آب به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند به کف این فوم‌ها که به‌درستی اعمال‌شده و کاملاً پخت می‌شود آسیب برساند. فوم‌های پلی یورتان یک جزء برای کاربردهای محیط خارجی، استخرهای تزئینی، چسباندن سنگ‌های تزئینی به یکدیگر، جلوگیری از نشت آب از اتصالات مانند واحدهای آب و هوایی در وسایل نقلیه و آنتن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. قیمت فوم پلی یورتان ضدآب به علت عمر طولانی و راه‌حل مؤثری را برای کاربردهای عایق صدا، حرارت و آب ارائه می‌دهند، بالا است.

 

قیمت فوم پلی یورتان براساس سختی و نرمی

 • قیمت فوم پلی یورتان سخت: این فوم از عایق های پلی یورتان دارای 90 درصد سلول بسته است. یعنی 90 درصد از سلول‌های این فوم هیچ فاصله‌ای با هم ندارند. این ویژگی در این عایق باعث شده تا نشتی انرژی و منابع به حداقل برسد.
 • فوم سلول بسته معمولا در سقف یا مساحت‌های شیب دار به کار می‌رود. همچنین مصرف این فوم در مناطق سردسیر و همینطور دربرابر حریق به علت ساختاری که دارد بسیار بالا است.
 • قیمت فوم پلی یورتان نرم: Open-cell foams (فوم‌های سلول باز)

همینطور که از نامش پیداست، سلول‌های این عایق با فاصله از هم قرار دارند در نتیجه این ویژگی سبب می‌شود هوای فضای داخلی محیط مطبوع باشد. از این عایق در سالن‌های بزرگ که ظرفیت جمعیت زیاد را دارند، استفاده می‌شود. همینطور از این فوم پلی یورتان جهت عایق صوت نیز به‌کارگرفته‌می‌شود.

 

قیمت فوم پلی یورتان بر اساس طول عمر

این فوم براساس کاربردی که دارد، طول عمرش متغیر است. به طورمثال علاوه‌بر اینکه فوم پلی یورتان عایق صدا طول عمر کم‌تری نسب به فوم عایق حرارت دارد، قیمت فوم پلی یورتان عایق صدا نیز ارزان‌تر است. به این علت که فوم عایق صدا قابلیت قرارگرفتن در معرض نورخورشید را ندارد و به راحتی دربرابر گرما اجزای آن تغییر می‌کنند.

 

مزایای فوم پلی یورتان

شرکت مهندسی کاج طلایی آفاق علاوه بر عرضه این محصول به بررسی مزایای عایق های پلی یورتان می‌پردازد.

 • بی بو
 • طول عمر زیاد
 • عملکرد آسان و راحت
 • مقاوم دربرابر قارچ و کپک
 • قیمت فوم پلی یورتان مقرون به صرفه است.
 • قیمت فوم پلی یورتان به علت مقرون‌به‌صرفه بودن به طراح و مهندس داخلی ساختمان اجازه داده تا از ماکزیمم فضا استفاده کنند.
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: عایق پلی یورتان با توجه به جلوگیری از نشت آب یا گرما سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هدررفت می‌گردد همچنین قیمت فوم پلی یورتان دربرابر این حجم از کاربرد بسیار مناسب است.
 • بالا بردن ضریب ایمنی ساختمان: عایق های پلی یورتان علاوه‌بر کاهش مصرف انرژی، با داشتن پوشش‌های ضد حریق سبب افزایش ایمنی ساختمان دربرار حریق و دیگر خطرات می‌شوند.
 • احیای سازه‌های قدیمی: فوم عایق پلی یورتان علاوه‌بر کاربردی که در ساختمان‌های امروز دارد، می‌تواند در بازسازی خانه‌های قدیمی مورداستفاده قرار گیرد.

مزایای فوم پلی یورتان

ویژگی‌های عایق پلی یورتان

 • دارای ضریب ریسک پایین بر اساس تحقیقات IAQ
 • دارای مواد آلی متناسب با سلامت محیط و زیست انسانی-حیوانی
 • قابلیت استفاده در داخل و خارج خانه علاوه‌بر مقرون‌به‌صرفه‌بودن

 

کاربرد و قیمت فوم پلی یورتان

 • عایق های پلی یورتان در سیستم‌های خورشیدی گرمایش آب استفاده می‌شوند. از آن‌ها برای ثابت نگه‌داشتن درجه حرارت در انرژی خورشیدی، سیستم‌های گرمایش و دیگ‌های بخار استفاده می‌شود.
 • مواد عایق پلی یورتان برای یخچال‌های صنعتی و خانگی: عایق های پلی یورتان که از پلی مکس و ایزوسیانات تشکیل‌شده برای گرمایش در یخچال‌ها استفاده می‌گردند.
 • سیستم‌های پلی یورتان متشکل از پلی مکس و ایزوسیانات، با تراکم کاربرد 38-44 کیلوگرم بر مترمکعب، در تولید پنل‌های سردخانه‌ای در صنعت سرمایش استفاده می‌شوند.
 • سیستم‌های پلی یورتان مورداستفاده در عایق‌کاری لوله‌های گرمایش-سرمایش، انتقال بخار زیرزمینی و زمینی، انرژی زمین‌گرمایی، گازهای مایع‌شده (LNG، LPG و غیره)، خطوط آتش‌نشانی، نفت و انتقال کلیه جریان‌های شیمیایی هستند.

 

موراد استفاده از فوم پلی یورتان

 • عایق های پلی یورتان با رطوبت پخته می‌شوند. به همین علت مناسب برای بتن، آجر، فلز، لمینت، آلومینیوم و پلاستیک در ساختمان هستند. همچنین در تعمیر مبلمان، قایق، در و پنجره چوبی، پنل‌های آکوستیک، پله‌ها و آشپزخانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. این عایق‌ها 24 ساعت پس از نصب و اجرا در برابر آب مقاوم می‌شوند.
 • عایق های پلی یورتان در پوشش‌های استخرها، پل‌ها، قسمت‌های بیرونی، پارکینگ‌ها و وسایل نقلیه دریایی مانند قایق‌های تفریحی به دلیل ویژگی‌های برجسته آن مانند مقاومت شیمیایی غیر حلال، مقاومت مکانیکی و هیدرولیز استفاده می‌شود. برای پخت سریع و اتصال قوی به سطح ترجیح داده می‌شود.
 • عایق های پلی یورتان دو جزء در پوشش‌های استخرها، پل‌ها، قسمت‌های بیرونی، پارکینگ‌ها و وسایل نقلیه دریایی به دلیل ویژگی مقاومت شیمیایی غیر حلال، مقاومت مکانیکی و هیدرولیز استفاده می‌شوند. قیمت فوم پلی یورتان دو جزء مقرون‌به‌صرفه است.

سخن پایانی

شرکت مهندسی کاج طلایی آفاق در این مقاله به بررسی قیمت فوم پلی یورتان پرداخت. همچنین ضمن تعریف فوم پلی یورتان به بررسی انواع آن، کاربرد، مزایا و… اقدام کرد. علاوه‌بر این، کاج طلایی آفاق این فوم را به قیمتی مناسب و بی‌واسطه به شما عزیزان عرضه می‌کند. امید که این مطلب برایتان مفید بوده‌باشد.

برای اطلاع از خدمات هلدینگ کاج طلایی آفاق با کارشناسان ما تماس بگیرید:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
اجرای عایق پاششی پلی یورتان

طریقه اجرای عایق پاششی پلی یورتان

آیا در خصوص اجرای عایق پاششی پلی یورتان اطلاعی دارید؟ عایق پوششی پلی یورتان دو …

بیشتر بخوانید
عایق ال اس اف

مزیت های کاربردی عایق حرارتی پلی یورتان در سازه های ال اس اف

عایق ال اس اف یا LSF یکی از انواع عایق های پیش ساخته برای ساختمان …

بیشتر بخوانید
عایق پاششی پلی یورتان

مقایسه فنی عایق حرارتی پلی یورتان با دیگر عایق ها

عایق های حرارتی در صنعت ساختمان بسیار نقش دارند. آن ها می توانند به خوبی …

بیشتر بخوانید
قیمت فوم پلی یورتان

قیمت فوم پلی یورتان

قیمت فوم پلی یورتان – امروزه با توجه به سنگینی وزن و مساحت زیاد ساختمانان …

بیشتر بخوانید