اجرای عایق پلی یورتان
آخرین مقالات

چرا استفاده از کفپوش‌های صنعتی مهم است؟

چرا استفاده از کف‌پوش‌های صنعتی مهم است؟

محیط‌های صنعتی یکی از پرتنش‌ترین محیط‌ها در حوزه‌های کاری مختلف به‌حساب می‌آیند. سطح کف این نقاط به طور مداوم و مستمر در تماس فیزیکی با تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین قرار دارد. بر روی سطح محیط رفت آمد زیادی صورت می‌گیرد.  به‌علاوه ممکن است در این محیط آلودگی‌های زیادی وجود داشته باشد که به سطح آسیب بزنند. میزان رفت‌وآمد و مواد شیمیایی موجود در محیط‌های صنعتی مختلف آسیب قابل‌توجهی را به سطح وارد می‌کنند.  این امر سبب می‌شود به‌صورت دائم سطح کف محیط را تعمیر کنید. در این راستا انواع کفپوش های صنعتی گزینه مناسبی برای محیط‌های مختلف به‌حساب می‌آید  که شما را از تعمیر سطح نجات می‌دهند. با ما همراه باشید تا دلیل استفاده از کفپوش‌ های صنعتی را ذکر کنیم.

دلایل استفاده از کفپوش‌های صنعتی

دلایل استفاده از کف‌ پوش‌های صنعتی

کف‌پوش‌های صنعتی مزایای فراوانی دارند. به‌علاوه این کف‌پوش‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند  که هرکدام از آن‌ها ویژگی مختص به خود را دارند. باتوجه‌به این امر که دلایل استفاده از کفپوش ‌های صنعتی بسیار زیاد است، ما قادر به گفتن همه آن‌ها نیستیم. پس اکنون به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. این دلیل شامل موارد زیر می‌شود:

استحکام فوق‌العاده کف‌پوش صنعتی

سطح کف بنا در محیط‌های صنعتی و … بسیار حائز اهمیت است.  اگر سطح صاف و یکدست نباشد قطعاً در بازدهی کار و فعالیت کارکنان تأثیرگذار خواهد بود. به‌علاوه ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی به‌راحتی قادر نخواهند بود بر روی سطوح ناصاف کار کنند. انواع کفپوش های صنعتی به دلیل مقاومت و استحکام بالا در طولانی‌مدت دچار آسیب نخواهد شد. سالم و صاف بودن سطح کف می‌تواند به میزان قابل‌توجهی سرعت کار شما را افزایش دهد و همچنین بازده کار را چندین برابر کند.

ضد خش و ضدسایش

یکی دیگر از دلایل استفاده از کفپوش های صنعتی ضد خش بودن آن است. در محیط و انبارهای صنعتی به دلیل تردد بالا امکان دارد یک یکسری خطوط  و یا به بیان عامیانه خش و همچنین ساییدگی بر روی سطح این مکان‌ها ایجاد شود. البته این امر باتوجه‌به وزن بالای ماشین‌آلاتی که در این مکان‌ها تردد دارند کاملاً طبیعی است. بروز خش و ساییدگی در سطوح مختلف و این خوردگی سطحی به‌مرورزمان آسیب‌های غیر قابل جبرانی را به ارمغان می‌آورد. ‌

پس از اینکه سطح کف این مکان‌ها دچار خراش شد، بعد از مدت نه‌چندان زیادی تخریب‌های گسترده‌ای در آن قسمت ایجاد می‌شود. بعضی از کفپوش‌های صنعتی که دارای ترکیبات خاصی هستند، در برابر کوچک‌ترین عامل مخرب محیطی مقاومت بالایی دارند. در بعضی موارد اگر تجهیزات بسیار سنگین باشند شما حتی آثار ‌آن‌ها را بر روی کفپوش به‌وضوح مشاهده می‌کنید.

 طبیعتاً انواع کفپوش های صنعتی که  خش و ساییدگی ندارند نمای زیباتری را به محیط می‌دهند. بهتر است در محیط‌های صنعتی تجهیزات را با نظم در انبار قرار دهید. این کفپوش‌های صنعتی به دلیل پاکیزه بودن حس خوبی را به شما منتقل خواهند کرد. پس یکی از دلایل مهم استفاده از کفپوش های صنعتی این است که از ایجاد خط‌وخش و سایش بر روی کف مکان موردنظر جلوگیری می‌کنند.

عدم جذب آلودگی و مواد روغنی

در انبارهای صنعتی به دلیل فعالیت‌های صنعتی گسترده آلودگی و مواد روغنی زیادی وجود دارد. این مواد به طور دائم و مستمر با سطح کف در تماس هستند. اگر شما از کفپوش مناسب بر روی سطح استفاده نکنید، این سطوح به‌راحتی این مواد روغنی و آلودگی‌ها را جذب می‌کنند. این امر سبب تغییر رنگ کف ساختمان می‌شود. قطعاً این آلودگی و مواد روغنی سبب تغییر رنگ دائمی خواهند شد. ممکن است هیچگاه قادر نباشید کف را به‌روز اول خود برگردانید.

تنها راه‌حل این مشکل  این است که دوباره شروع کنید و یک‌لایه سیمان یا بتن بعد از کندن کف بر روی آن قرار دهید. قطعاً این کار هزینه بسیاری برای شما به همراه دارد. کفپوش‌های صنعتی از نفوذ آلودگی و مواد روغنی به کف ساختمان جلوگیری می‌کنند شما می‌توانید این کفپوش‌ها با کمترین تجهیزات و به‌راحتی پاک کنید.

اجرا و نصب آسان

اجرا و نصب آسان

در محیط‌های صنعتی به دلیل حجم زیاد کار باید نصب تمام تجهیزات و انجام کارها خیلی سریع انجام شوند. کف‌پوش‌های صنعتی از جمله محصولاتی هستند که شما به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را اجرا و نصب کنید. قطعاً اجرا و نصب سریع یک محصول کارایی آن را دوچندان می‌کند. شما خیلی سریع می‌توانید این محصولات را نصب کنید و بازده کار خود را چندین برابر بالا ببرید.

امکان خط‌کشی بر روی سطح

یکی دیگر از عوامل استفاده از  انواع کفپوش های صنعتی ، این موضوع است. در بعضی محیط‌های کاری استفاده از  سطح یک رنگ و یکدست به جهت شرایط کاری مختلف ممکن است چندان خوشایند و صحیح نباشد. بر همین مبنا بسیاری از متقاضیان ترجیح می‌دهند یک سری خطوط و علامت‌گذاری‌های خاص را با رنگ دیگر بر روی سطح کار انجام دهند. این امر سبب می‌شود افرادی که در آن مشغول به کار و فعالیت هستند. بتوانند با استفاده از آنها حوزه کاری خود را مشخص کند و در مورد فعالیتی که به آن مشغول هستند یک مسیر مشخص و خاص را داشته باشد.

این ویژگی در محیط‌هایی مانند آزمایشگاه که باید بعضی نقاط را از قسمت‌های دیگر جدا کرد. همچنین پتروشیمی‌ها که مواد شیمیایی خطرناک در آن‌ها وجود دارد بسیار حائز اهمیت است. ‌ با استفاده از این خطوط می‌توان نقاط تردد ممنوع را نیز مشخص کرد. بعضی از کفپوش‌های صنعتی این قابلیت را دارند که شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی خط‌کشی‌ها را در هر قسمت از کف‌پوش انجام دهید.

 البته این موضوع فقط در مواد صنعتی کارایی ندارد بلکه در پارکینگ‌ها نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. ‌ در پارکینگ‌ها وجود خط‌کشی و علامت‌گذاری برای مشخص‌کردن جای وسایل نقلیه و عملکرد بهتر رانندگان بسیار حائز اهمیت است. پس در این محیط‌ها نیز می‌توان از کفپوش‌های صنعتی استفاده کرد. ‌

سخن پایانی

کفپوش‌های صنعتی انواع مختلفی دارند. شما می‌توانید از این محصولات باتوجه‌به نیاز خود استفاده کنید‌. این محصولات مزایای فراوانی برای شما دارند. به‌علاوه یک ویژگی که را مهم کرده است این است که این کفپوش‌ها قیمت مناسبی دارند. در واقع شما با صرف هزینه نه‌چندان زیاد می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.  البته در این راستا قادر هستید از مجموعه‌هایی  کمک بگیرید. خرید انواع کفپوش های صنعتی از مراکز معتبر از نظر اقتصادی برای شما بسیار صرفه اقتصادی دارد. کاج طلایی آفاق از جمله مجموعه‌های فعال در این زمینه است. شما می‌توانید این محصولات و سایر محصولات این فروشگاه مانند انواع کفپوش های صنعتی پلی یوریا را با قیمت بسیار مناسب از این مجموعه خریداری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
مجموعه کاج آفاق طلایی مجری ضد حریق

مجموعه کاج آفاق طلایی مجری ضد حریق

کاج آفاق طلایی مجری خدمات و ارائه متر یال‌های ضروری ضد حریق‌ها که به‌صورت تخصصی …

بیشتر بخوانید
عوامل موثر بر قیمت فوم پلی یورتان  چیست؟

عوامل موثر بر قیمت فوم پلی یورتان  چیست؟

باتوجه‌به پیشرفت بسیار زیاد تکنولوژی و فناوری، امروزه انواع عایق‌های حرارتی، صوتی و رطوبتی تولید …

بیشتر بخوانید
عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

ماهیت شیمیایی پلی یورتان سبب شده تا از این مواد به میزان زیاد در بسیاری …

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین پوشش‌های ضدحریق

معرفی بهترین پوشش‌های ضدحریق

یک ساختمان با هر کاربری را باید در برابر عوامل مختلف ایمن نگه داشت.  یکی …

بیشتر بخوانید