اجرای عایق پلی یورتان
آخرین مقالات

عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

ماهیت شیمیایی پلی یورتان سبب شده تا از این مواد به میزان زیاد در بسیاری از صنایع استفاده شود. اما لازم است تا افراد طوری از مواد عایقی پلی یورتان بهره ببرند که بتوانند طول عمر آن را تا حد امکان بالا ببرند. این عایق‌ها را می‌توان از بهترین عایق‌ها در هر صنعتی به‌خصوص در ساختمان‌ها دانست. عایق‌های پلی یورتان دارای دوام و استحکام بسیار بالایی هستند. طول عمر این عایق‌ها بسیار زیاد است. عایق‌های پلی یورتان در برابر ضربات سنگین یا تغییرات ناگهانی دما به‌هیچ‌وجه تغییر شکل نمی‌دهند. اگر به‌درستی از این مواد استفاده شود در بلندمدت شما شاهد هیچ‌گونه ترک یا درز و شکاف بر روی آن‌ها نخواهید بود. اما چه نکات و عواملی لازم است تا رعایت شود تا این عایق‌های بسیار مفید دارای طول عمر بالا باشند و به‌هیچ‌وجه دچار صدمات احتمالی نشوند. لازم است تا اجرا و پیاده‌سازی این عایق‌ها در هنگام اجرا به‌صورت اصولی و صحیح انجام بشود. در این صورت می‌توان به دوام و طول عمر بیشتر از 30 سال آن‌ها اطمینان داشت. البته در نظر داشته باشید که این حداقل عمر این عایق‌ها در صورت استفاده درست است. درصورتی‌که شما بتوانید به بهترین شکل از این عایق‌ها بهره ببرید می‌توانید خیلی بیشتر از 30 سال بر روی عایق‌های پلی یورتان حساب کنید. عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  می‌توان همان دانش فنی در حین اجرای آن بر روی سطوح دانست.

عایق های پلی یورتان  امروزه در ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. در بسیاری از کشورهای پیشرفته از این عایق‌ها بهره می‌گیرند. اما در کشور ایران نیز در سال‌های اخیر توجه زیادی به این عایق‌ها شده است. زیرا این عایق‌ها می‌توانند مصرف انرژی را به حداقل کاهش دهند. بنابراین از اتلاف انرژی به بهترین شکل جلوگیری می‌کنند. در نظر داشته باشید که عایق‌های پلی یورتان به اشکال گوناگون در بسیاری از صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرند. این عایق‌ها به‌صورت صوتی و حرارتی استفاده می‌شوند. عایق‌های حرارتی به‌منظور جلوگیری از هدر رفت حرارت ایجادشده‌اند. این عایق‌ها می‌توانند کمک کنند تا گرما از داخل و خارج ساختمان خارج نشود. همچنین عایق‌های صوتی پلی یورتان نیز بسیار پرکاربرد هستند. عایق‌های صوتی به این منظور استفاده می‌شوند تا از خروج اصوات جلوگیری کنند. بنابراین در مکان‌هایی که لازم است تا صدا خارج نشود بسیار کاربردی هستند. کاج طلایی آفاق می‌تواند شما در انتخاب بهترین عایق‌ها در ساختمان‌های خودیاری رساند.

 عایق‌های پلی یورتان می‌توانند برای حل چالش‌ها در قالب‌های غیرعادی و تقویت‌کردن محصولات مصرفی و صنعتی کاربرد زیادی داشته باشند. پلی یورتان در ساختمان خود دارای گستره عظیمی از پلی آل‌ها هستند.

فوم‌های پلی یورتان

فوم‌های پلی یورتان

 فوم پلی یورتان دارای انعطاف‌پذیری بسیار زیادی است. این فوم در محصولات مختلفی قابل‌استفاده است. برای مثال از این فوم در فضاهای داخلی ماشین‌ها، لایه‌های فرش‌ها، ملحفه و مبلمان استفاده می‌کنند. این فوم‌ها دارای این قابلیت هستند که بتوانند در هر استحکام و شکل، منعطف باشند. این فوم‌های پلی یورتانی بسیار بادوام و راحت هستند. در نظر داشته باشید که یکی از خصوصیاتی که فوم‌های پلی یورتان بسیار در موارد مختلف پراستفاده هستند سبک‌وزن بودن آن‌ها است. عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  را می‌توان به اجرای دقیق آن هنگام استفاده نسبت داد.

 انواع مدل‌های پلی یورتان که در کف استفاده می‌شوند قابلیت انعطاف بالا دارند.

 تعریفی از پلی یورتان

 پلی یورتان دارای مشتقات زیادی است. درواقع نام پلی یورتان را می‌توان در هر صنعتی شنید. پلی یورتان فوم متراکم است که دارای چگالی بالایی است. این فوم را با تزریق در قالب‌های مختلف به‌صورت ابزارهای پیش‌ساخته تهیه می‌کنند. از فوم پلی یورتان می‌توان طرح‌های متنوعی ایجاد کرد. عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  مصرف درست آن در حین استفاده است. بنابراین لازم است تا همه افراد بدانند چگونه از این عایق استفاده کنند.

 در نظر داشته باشید که پلی یورتان را می‌توان در قالب‌های متفاوت استفاده کرد.

 از اصلی‌ترین کاربردهای پلی یورتان در صنعت ساخت‌وساز است.

 اتلاف انرژی در سازه‌های مسکونی بحرانی است که در بالا بردن هزینه‌های انرژی مصرفی می‌شود. همچنین در بالا بردن حرارت زمین نیز بسیار نقش دارد. بنابراین این خود می‌تواند یکی از معضلات هدر رفت انرژی باشد. به همین دلیل امروزه مهندسان به فکر راه‌حل مؤثر برای عایق کردن ساختمان‌ها افتاده‌اند. این کار می‌تواند تا درصد بسیار بالایی از اتلاف انرژی در ساختمان‌ها جلوگیری نماید.

 از پلی یورتان به‌عنوان مواد پیش‌ساخته در قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. فوم‌های پلی یورتان به‌صورت تزریقی به سقف‌ها و دیوارها مورداستفاده قرار می‌گیرند. این فوم‌ها می‌توانند در مقابل صدمات و ضربات فیزیکی مقاومت بالا از خود نشان بدهند. به همین دلیل است که به‌عنوان یکی از مرسوم‌ترین مواد پلیمری استفاده می‌شوند.

پلی یورتان در ساختمان‌ها بسیار با استحکام هستند و ازنظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه هستند. از این فوم برای عایق کردن ساختمان‌ها استفاده می‌کنند. از عایق پلی یورتان در بخش‌های مختلفی از ساختمان مثل دیوارها و سقف‌ها و میان لوله‌ها و طبقات بهره می‌گیرند. در بین همه انواع عایق‌هایی که استفاده می‌شود پلی یورتان در سقف بیشترین کاربرد را دارد. عایق‌های پلی یورتان می‌توانند برای حل چالش‌ها در قالب‌های غیرعادی و تقویت‌کردن محصولات مصرفی و صنعتی کاربرد زیادی داشته باشند.

سخن پایانی

جالب است بدانید پلی یورتان را می‌توان تنها عضو از خانواده پلیمرها در نظر گرفت که دارای خواص چندمنظوره است. برای مثال چسبندگی یا الاستومری از خواص مهم پلی یورتان‌ها است. به همین علت است که می‌توان چنین اذعان داشت که این ماده در صنعت‌های مختلف مانند عایق‌ها، رنگ‌ها، الاستومرها، پوشش‌ها و ساختن مصنوعات مثل اسباب‌بازی‌ها بسیار کاربرد دارد.

اما نظر به این‌که عایق‌های پلی یورتان بسیار در صنایع مختلف توانسته‌اند نیازهای بشر را به‌خوبی برطرف سازند لازم است تا به نحوه نگهداری از این عایق‌ها نیز بیشتر توجه کرد. برای مثال عایق‌های پلی یورتان لازم است تا حتماً در حین اجرا با بهترین دقت و دانش بالابر روی سطوح قرار بگیرند. این خود می‌تواند از عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  باشد. همچنین لازم است تا این عایق‌ها را به‌صورت بهینه مصرف کرد. بدین‌معنا که عایق‌های پلی یورتان برحسب نوعشان باید در بهترین فضا مورداستفاده قرار گیرند. این مهم می‌تواند سبب شود تا هم آن مکان به طرز بالایی بتواند از خصوصیات پلی یورتان استفاده کند. هم این‌که طول عمر این عایق‌ها نیز افزایش پیدا کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط
مجموعه کاج آفاق طلایی مجری ضد حریق

مجموعه کاج آفاق طلایی مجری ضد حریق

کاج آفاق طلایی مجری خدمات و ارائه متر یال‌های ضروری ضد حریق‌ها که به‌صورت تخصصی …

بیشتر بخوانید
عوامل موثر بر قیمت فوم پلی یورتان  چیست؟

عوامل موثر بر قیمت فوم پلی یورتان  چیست؟

باتوجه‌به پیشرفت بسیار زیاد تکنولوژی و فناوری، امروزه انواع عایق‌های حرارتی، صوتی و رطوبتی تولید …

بیشتر بخوانید
عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

عوامل موثر بر طول عمر عایق پلی یورتان  چیست؟

ماهیت شیمیایی پلی یورتان سبب شده تا از این مواد به میزان زیاد در بسیاری …

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین پوشش‌های ضدحریق

معرفی بهترین پوشش‌های ضدحریق

یک ساختمان با هر کاربری را باید در برابر عوامل مختلف ایمن نگه داشت.  یکی …

بیشتر بخوانید